کاشت ایمپلنت در یک روز: مزایا، معایب و قیمت آن

ایمپلنت دندان، درمانی با نتایج طولانی مدت و طبیعی برای جایگزینی دندان های از دست رفته یا آسیب دیده است که مزایای بسیاری را برای سلامت دهان و دندان فرد به  همراه دارد. برخلاف برخی روش ها که به چندین جلسه درمانی نیاز دارند، کاشت ایمپلنت در یک روز نتایج کاملا کاربردی را برای شما فراهم می‌کند.

کاشت ایمپلنت در یک روز چگونه است؟

کاشت ایمپلنت در یک روز یکی از روش های  جراحی ایمپلنت دندان است. ایمپلنت های دندانی روشی موثر برای جایگزینی دندان های شکسته یا آسیب دیده است. ایمپلنت ها جایگزین ریشه دندان میشوند و پایه ای محکم برای نگه داشتن تاج هستند. البته روش های سنتی کاشت دندان به یک دوره بهبودی بین کاشت ایمپلنت و قراردادن تاج نیاز دارند.

کاشت ایمپلنت در یک روز یک روش منحصر فرد است چون شما میتوانید همزمان با کاشت ایمپلنت دندان های موقت و کاملا کاربردی داشته باشید. این دندان های موقت تا زمانی که دندان های دائمی آماده شوند در دهان شما باقی میمانند. در نتیجه این روش از لحاظ کاربردی و زیبایی نتایج فوری دارد.

ایمپلنت های دندانی به شما کمک میکنند تا لبخندی زیبا داشته باشید، راحت صحبت کنید و غذا بخورید. ایمپلنت ها همچنین به ثبات و سلامت فک کمک میکنند و از تحلیل استخوان در آینده جلوگیری میکنند. ایمپلنت دندان جایگزین بسیار خوبی برای دندانی های مصنوعی هستند. پروتز ها میتوانند دردسرساز باشند و باعث تحلیل استخوان شوند.

مزایای کاشت ایمپلنت در یک روز

مزایای کاشت ایمپلنت در یک روز

کاشت ایمپلنت در یک روز اگر موفقیت آمیز باشد برای بیماران بسیار رضایت بخش خواهد بود چون در یک روز میتوانند دندان های جدیدی داشته باشند. بیمار نیاز به استفاده از پروتز ندارد. این روش درمانی برای کسانی که از نداشتن دندان برای مدت طولانی میترسند بسیار جذاب است. بیماران در طول روند بهبودی کمترین عوارض را تجربه میکنند، غذا خوردن برای آنها نسبتا راحت میشود و موفقیت طولانی مدت درمان آنها به خطر نمی‌افتد.

یکی از رایج ترین تکنیک های کاشت ایمپلنت در یک روز این است که از چهار ایمپلنت برای یک قوس کامل دندان استفاده میشود. برای این روش نیازی به پیوند استخوان نیست چون استفاده از استخوان موجود را به حداکثر میرساند به ویژه در قسمت هایی که به طور طبیعی ضخیم تر هستند. این روش میتواند به کاهش هزینه های بیمار کمک کند بدون اینکه کیفیت نتایج را به خطر بیاندازد.

چه کسانی کاندید مناسبی برای کاشت ایمپلنت در یک روز هستند؟

مشاوره با دندانپزشک بهترین راه برای تشخیص این موضوع است. دندانپزشک با معاینه دندان ها متوجه میشود که آیا شما میتوانید ایمپلنت فوری انجام دهید یا خیر.

معمولا موارد زیر نشان میدهند که شما کاندید خوبی برای کاشت ایمپلنت یک روزه هستید:

 • داشتن یک یا چند دندان از دست رفته یا آسیب دیده
 • نیاز به یک درمان فوری از لحاظ عملکردی و زیبایی
 • تراکم استخوان کافی در ناحیه کاشت ایمپلنت
 • بافت سالم دهان
 • رسیدن به نتایج دائمی (در صورت رعایت مراقبت های لازم)
 • دندان قروچه نکردن
 • نداشتن مشکلی که بر روند بهبود استخوان تاثیر منفی میگذارد
 • نیاز به یک جایگزین برای دندان ها مصنوعی

 اگر استخوان فک شما سالم است، دندانپزشک کاشت مینی ایمپلنت در یک روز را به شما توصیه می‌کند. زیرا با توجه به اینکه مینی ایمپلنت‌ها کوچک هستند نیاز به ایجاد برش ندارند.

مراحل کاشت ایمپلنت یک روزه چگونه است؟

مراحل کاشت ایمپلنت یک روزه چگونه است؟

برای کاشت ایمپلنت باید ابتدا با دندانپزشک مشورت کنید. دندانپزشک وضعیت شما را بررسی میکند تا مشخص شود که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر. لثه های شما باید سالم باشند و استخوان فک به اندازه کافی برای نگه داشتن ایمپلنت وجود داشته باشد. برای بررسی کمیت و کیفیت استخوان باید رادیوگرافی انجام دهید. اگر شرایط شما مناسب باشد دندانپزشک جلسه درمانی را مشخص میکند و با شما درباره مراحل درمان و نوع بی حسی  صحبت میکند.

در روز درمان ریشه ایمپلنت طی یک جراحی در فک شما قرار داده میشود. استفاده از ماده بی حسی باعث میشود درد را احساس نکنید. پس از کاشت ایمپلنت شما باید تا زمانی که تاج دائمی آماده میشود از تاج موقت استفاده کنید. تاج موقت ظاهری طبیعی دارد ولبخند شما را زیبا می‌کند. معمولا بعد از چند هفته با آماده شدن تاج های دائمی باید برای نصب آنها مجددا به دندانپزشک مراجعه کنید.

معایب کاشت ایمپلنت در یک روز

معایب کاشت ایمپلنت در یک روز

این روش معایبی دارد که بهتر است از قبل با آنها آشنا شوید:

 • این ایمپلنت ها نازک هستند و احتمال شکست آنها از ایمپلنت های سنتی بیشتر است
 • از دست دادن استخوان بیشتر
 • ناراحتی بیشتر بعد از جراحی
 • دوره درمان طولانی تر

به طور کلی شکست ایمپلنت اصلی ترین عارضه این روش است. جراحی در یک روز ممکن است برای بدن سخت باشد. اگر سیستم ایمنی شما ضعیف است برای انجام این روش باید احتیاط کنید.

هزینه ایمپلنت دندان در یک روز چقدر است؟

هزینه کاشت ایمپلنت در یک روز نشان دهنده راحتی و کیفیت بالای آن است. علاوه بر این اگر بیمه شما هزینه های کاشت ایمپلنت را پوشش میدهد ممکن است کل هزینه های شما را پرداخت کند.

هزینه کاشت ایمپلنت در یک روز میتواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد:

 • دستمزد جراح
 • تعداد ایمپلنت ها
 • بی حسی مورد استفاده حین جراحی
 • محل کلینیک

برای اطلاع از هزینه های دقیق کاشت ایمپلنت دندان با دندانپزشکتان صحبت کنید.

مقالات مرتبط

سوختگی: انواع، علائم و درمان آن

سوختگی نوعی زخم دردناک ناشی از آسیب حرارتی، الکتریکی، شیمیایی یا الکترومغناطیسی است. استعمال دخانیات و آتش علت اصلی آسیب…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست