لیفت ابرو با تزریق بوتاکس: ماندگاری بوتاکس برای بالا کشیدن ابروها

اکثر افراد اطلاعات خوبی درباره بوتاکس دارند اما نمی‌دانند که کاربرد بوتاکس چیزی بیشتر از، از بین بردن خط اخم یا خط افقی روی پیشانی است. امروزه پزشکان از یکی دیگر از کاربردهای بوتاکس برای جوان سازی صورت استفاده می‌‌کنند که لیفت ابرو با بوتاکس نام دارد. تزریق بوتاکس باعث می‌‌شود ابروها حدود یک تا سه میلی متر بالاتر کشیده شوند. نتیجه‌ ای که به دست می‌‌آید کاملاً قابل توجه است و بوتاکس باعث می‌شود چشم‌ها درشت تر شوند و صورت جوان تر به نظر برسد. در این مقاله به ارائه اطلاعاتی می‌‌پردازیم که باید در ارتباط با بوتاکس و تاثیرات آن بر صورت برای کسب نتایج دلخواه بدانید.

بوتاکس چیست؟


تعداد زیادی از افراد به خوبی می‌‌دانند که از بوتاکس برای از بین بردن خطوط ریز و چروک روی صورت استفاده می‌شود اما نمی‌دانند که مکانیسم عمل آن چگونه است. بوتاکس از یک نوع پروتئین که شل کننده‌های عضلانی نام دارند به دست می‌آید. بوتاکس یک ابزار رایج برای بهبود ظاهر صورت و جوان سازی آن محسوب می‌شود. بوتاکس اولین برند مورد تایید سازمان غذا و دارو است که در چند سال اخیر محصولات مشابهی از قبیل دیسپورت و زئومین به آن اضافه شده اند. با این حال پزشکان طبق تجربیات بالینی متوجه شده‌ اند که نتایج حاصل از تزریق بوتاکس در همه بیماران یکسان نیست و به همین دلیل آنها باید به طراحی یک برنامه درمانی فردی بپردازند. نتایج حاصل از درمان با بوتاکس حدود ۳ ماه باقی می‌ماند.

لیفت ابرو با بوتاکس چیست؟


لیفت ابرو با بوتاکس چیست

درگذشته لیفت ابرو به کمک عمل جراحی انجام می‌‌شد که شامل بالا کشیدن فیزیکی بافت و عضلات پیشانی بود تا ابرو به سمت بالا هدایت شود. لیفت ابرو به کمک بوتاکس باعث می‌‌شود که شما نتایج مشابهی را به دست بیاورید بدون اینکه به جراحی تهاجمی نیاز داشته باشید. یک مجموعه از عضلات خاص به نگه داشتن ابروها در جای خود کمک می‌‌کند از عضلات اطراف چشم. با بالا رفتن سن و به دلایل مختلف این عضلات باعث به وجود آمدن چین و چروک و افتادگی ابرو خواهند شد. می‌توان با تزریق بوتاکس به درون این عضلات به بالا کشیدن ابرو کمک کرد. در چنین شرایطی با لیفت عضلات پیشانی معمولاً ابروهای شما چند میلیمتر بالاتر می‌‌رود و باعث جوان سازی صورت خواهد شد. شکل ابرو و لیفت آن به محل تزریق محصولات شل کننده عضلانی بستگی دارد.

در حال حاضر پنج روش مختلف برای تزریق بوتاکس وجود دارد که باعث لیفت ابرو می‌شوند. به علاوه برخی از این روش‌ها باعث می‌شوند که پزشک بتواند به حالت دهی به ابرو بپردازد. این مسئله به فاکتورهای مختلفی از قبیل نیازهای بیمار، آناتومی بیمار و شکل ابرو، روش مورد استفاده و به کارگیری روش‌های ترکیبی برای لیفت ابرو و اصلاح قوس آن بستگی دارد. بوتاکس ابرو باعث می‌شود که خط اخم بین ابروهای شما از بین برود و همچنین ابروهای شما تا حد قابل توجهی به سمت بالا کشیده شود. تزریق بوتاکس باعث می‌‌شود که عضلات زیر سطح پوست شوند و این امر باعث جوان سازی ناحیه ابرو خواهد شد. عضلات پیشانی وظیفه بالا کشیدن عضلات شل شده بین ابروها را برعهده دارند و هنگامی‌ که ابروها بالاتر کشیده می‌شوند به بازشدن چشم کمک می‌کند. تزریق بوتاکس بیشتر در انتهای ابرو می‌تواند نتایج خوبی را به وجود بیاورد. این امر باعث شل شدن عضلات پیشانی و لیفت ابرو خواهد شد. مقدار لیفت به دست آمده در هر بیمار متفاوت است و به عوامل مختلفی از قبیل حجم عضلات  و سن او بستگی دارد.

چه افرادی می‌توانند متقاضی خوبی برای تزریق بوتاکس و لیفت ابرو باشند؟


کاندیدا مناسب تزریق بوتاکس و لیفت ابرو

پزشک تزریق بوتاکس را به افرادی توصیه می‌‌کنند که ۱۸ سال به بالا سن دارند. زنان و مردانی که خط اخم بین ابروهای آنها متوسط تا شدید است می‌توانند از مزایای تزریق بوتاکس بهره‌ مند شود. بوتاکس بهترین روش برای افرادی محسوب می‌‌شود که پوست اطراف چشم آنها دچار افتادگی شده است و می‌توان به کمک لیفت عضله ظاهر بهتری را به وجود آورد. شما باید قبل از تزریق بوتاکس یا هر گونه روش زیبایی با پزشک مشورت کنید تا شرایط شما را ارزیابی کند و از مناسب بودن شما برای درمان اطمینان حاصل نماید. پزشک به ارزیابی فاکتورهای خطر می‌‌پردازد و روش درمان را با جزئیات برای شما توضیح می‌دهد. اگر شما باردار هستید یا در دوران شیوه‌های به سر می‌برید نمی‌‌تواند متقاضی مناسبی برای لیفت ابرو با بوتاکس باشید زیرا هنوز تحقیقات کافی در ارتباط با ترکیبات فعال موجود درون بوتاکس و تاثیرات آن بر جنین متولد نشده و کودکی که شیر می‌خورد انجام شده است. اکثر افراد متقاضی مناسبی برای لیفت ابرو با بوتاکس هستند زیرا تزریق بوتاکس یک روش دائمی نیست. شما می‌توانید به تزریق بوتاکس بپردازید و در صورتی که از نتایج به دست آمده رضایت نداشته باشید باید صبر کنید تا اثر بوتاکس از بین برود و صورت شما به حالت اول برگردد.

در جلسه مشاوره برای بوتاکس ابرو چه اتفاقی رخ می‌دهد؟


جلسه مشاوره برای بوتاکس ابرو

پزشک ابتدا به بررسی صورت و ابروهای شما، ویژگی‌های خاص صورت، موقعیت فعلی ابرو شکل آن، افتادگی پلک و تقارن آنها می‌پردازد. پزشک با شما صحبت می‌کند تا با اهداف و انتظاراتی که از درمان دارید آشنا شود و بتواند به طراحی یک برنامه درمانی مناسب بپردازد. سپس عوارض جانبی و خطرات تزریق بوتاکس را برای شما توضیح می‌دهد و نکات مرتبط با مراقبت‌های پس از درمان را ارائه خواهد داد. پزشک به طور تقریبی مقدار بوتاکس مورد نیاز برای جوان سازی صورت شما و لیفت ابرو را مشخص می‌کند در صورتی که مایل به لیفت ابرو باشید فرایند درمان در کمتر از ۵ دقیقه انجام خواهد شد. پزشک قبل از تزریق بوتاکس از ابروهای شما عکس می‌گیرد تا بتواند آن را با نتایج بعد از درمان مقایسه کند. پزشک از شما می‌‌خواهد که ابروهای خود را به سمت بالا بکشید و اخم کنید تا بتواند نقاطی که باید تزریق بوتاکس انجام گردد را مشخص نماید. به طور کلی فرایند تزریق بوتاکس در کمتر از چند دقیقه انجام می‌‌شود و پزشک از شما می‌خواهد که دو تا سه هفته بعد برای ارزیابی نتایج به دست آمده به او مراجعه کنید تا بتواند در در صورت نیاز به اقدامات درمانی بیشتر به شما کمک کند.

تزریق بوتاکس چقدر طول می‌کشد؟


تزریق بوتاکس چقدر طول می‌کشد؟

جلسه اول مشاوره با پزشک شامل ارزیابی ویژگی‌های صورت برای مشخص کردن بهترین روش درمانی و کسب نتایج دلخواه شما است که معمولاً حدود ۳۰ دقیقه طول می‌‌کشد. پس از آن جلسات مراجعه مجدد به پزشک برای تمدید نتایج به دست آمده حدود ۱۵ دقیقه طول خواهد کشید.

چه مدت پس از تزریق بوتاکس می‌‌توان شاهد لیفت ابرو بود؟


برخی از بیماران می‌‌گویند که طی مدت دو روز پس از تزریق بوتاکس شاهد نتایج به دست آمده بوده اند اما برخی دیگر می‌‌گویند که حدود ۷ تا ۱۴ روز طول کشیده تا نتایج نهایی به دست بیاید.

آیا پس از تزریق بوتاکس باید در منزل استراحت کرد؟


پاسخ این سوال منفی است و شما می‌توانید فوراً پس از تزریق بوتاکس به انجام فعالیت روزمره و طبیعی خود بپردازید. ممکن است شما در محل تزریق شاهد به وجود آمدن یک توده برجسته مانند شوید که فوراً پس از درمان از بین خواهد رفت.

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس ابرو شامل چه مواردی است؟


پزشک در جلسه مشاوره قبل از تزریق بوتاکس با شما در خصوص مواردی که باید رعایت کنید صحبت خواهد کرد. مهمترین مسائلی که باید به آن توجه داشته باشید این است که پس از مرخص شدن از مطب پزشکان باید به ماساژ دادن یا دستکاری کردن صورت خود بپردازید و حداقل به مدت ۴ تا ۶ ساعت پس از درمان از فشار دادن محل تزریق اجتناب نمایید تا از حرکت کردن و جابجا شدن بوتاکس جلوگیری شود. حرکت کردن بوتاکس به سایر نقاط صورت باعث ضعیف شدن عضلات مجاور و افتادگی آن ناحیه خواهد شد. شما باید به خوبی از همه دستورات پزشک پیروی کنید و مراقبت‌های مرتبط با تزریق بوتاکس در منزل را نادیده نگیرید.

عوارض جانبی لیفت ابرو با بوتاکس شامل چه مواردی است؟


لیفت ابرو با بوتاکس یک روش بسیار ایمن است اما همانند سایر روش‌های زیبایی ممکن است با برخی عوارض جانبی از قبیل بروز کبودی در محل تزریق یا سردرد همراه باشد که معمولاً حدود ۱۰ درصد از بیماران این عوارض را تجربه خواهند کرد. در برخی موارد نادر ممکن است بیمار با برخی عوارض جانبی از قبیل عدم تقارن صورت یا افتادگی پلک مواجه شود که در صورت بروز چنین وضعیتی شما باید به پزشک مراجعه کنید تا اقدامات بعدی برای اصلاح صورت را انجام دهد. این عوارض بسیار طبیعی هستند و معمولاً طی مدت چند هفته از بین می‌روند و چنانچه شما به تزریق مجدد بوتاکس برای بهبود حالت صورت نیاز داشته باشید پزشک فرآیند درمان را شروع می‌‌کند. مراجعه به یک پزشک با تجربه که تخصص مناسبی در ارتباط با تزریق بوتاکس دارد به شما این اطمینان را می‌دهد که ریسک بروز عوارض جانبی به حداقل خواهد رسید و شما می‌توانید از نتایج حاصل از درمان بهره‌ مند شود.

هر چند وقت یک بار باید برای تزریق مجدد بوتاکس پزشک مراجعه کرد؟


طول عمر و ماندگاری نتایج حاصل از تزریق بوتاکس در همه بیماران یکسان نیست اما معمولا اکثر بیماران باید هر ۳ تا ۴ ماه یک بار برای تمدید نتایج به دست آمده و و جلوگیری از به وجود آمدن چین و چروک دائمی در اطراف چشم و ناحیه ابرو به پزشک مراجعه کنند.

آیا بوتاکس ابرو درد دارد؟


پزشک و از یک سوزن بسیار کوچک برای تزریق بوتاکس در نواحی مورد نظر استفاده می‌‌کند و اکثر افرادی که تحت درمان قرار گرفته اند می‌گویند که تزریق بوتاکس حسی شبیه نیش حشره را به وجود می‌آورد.

آیا فقط لیفت ابرو ضروری است یا باید قسمت فوقانی صورت را تحت درمان قرار داد؟


شما می‌توانید فقط به درمان افتادگی ابرو بپردازید اما برخی دیگر از بیماران ترجیح می‌‌دهند که به اصلاح قوس ابروی خود بپردازند و نتایج بهتری را به دست بیاورند. از آنجایی که تزریق بوتاکس باعث جوان سازی صورت می‌شود و چین و چروک صورت را از بین می‌برد تزریق آن در یک ناحیه بدون در نظر گرفتن سایر نواحی اطراف باعث فعالیت بیش از حد این نقاط می‌شود و چین و چروک و خطوط جدیدی در این نواحی به وجود خواهد آمد. به طور کلی طول عمر نتایج حاصل از تزریق بوتاکس ابرو به ویژه در افرادی که ۳۰ سال به بالا سن دارند زمانی افزایش پیدا می‌‌کند که به طور همزمان خطوط پنجه کلاغی صورت نیز درمان شوند. زیرا عضله ای که باعث به وجود آمدن خطوط پنجه کلاغی می‌شود در بروز افتادگی پلک و خطوط پیشانی نیز نقش دارد. در صورتی که شما دچار افتادگی ابرو هستید معمولا ظاهر صورت شما اخم کرده و خشن به نظر می‌‌رسد که با تزریق بوتاکس به درون عضلات ناحیه مورد نظر می‌توانید به جوان سازی صورت خود کمک کنید.

آیا می‌توان از فیلر یا با نخ برای لیفت ابرو استفاده کرد؟


لیفت ابرو با بوتاکس روش غیر جراحی پرطرفدار است که می‌تواند به درمان چین و چروک روی پیشانی کمک کند و با گذر زمان به اصلاح این ناحیه بپردازد. می‌‌توان به کمک روش‌های مختلف به لیفت ابرو کمک کرد که البته این مسئله به نظر شخصی بیمار و آناتومی ‌و شکل ابرو بستگی دارد. برخی از پزشکان ترجیح می‌دهند که در کنار تزریق بوتاکس از روش‌های دیگری مانند لیفت با نخ برای به وجود آوردن نتایج بهتر استفاده کنند. یکی دیگر از روش‌هایی که برای جوان سازی قسمت فوقانی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد تزریق فیلر است. شما می‌توانید با تزریق فیلر در قسمت خارجی ابرو به لیفت و بالا کشیدن این ناحیه کمک کنید. اگرچه این روش برای همه افراد مناسب نیست می‌توان با مراجعه به یک متخصص زیبایی به بهبود ظاهر ابروها و پیشانی کمک کرد. تزریق مناسب ژل در ناحیه مورد نظر به جوان سازی صورت کمک می‌کند.

آیا می‌توان در کنار لیفت ابرو به تتو ابرو نیز پرداخت؟


لیفت ابرو و تاتو ابرو در صورتی که در کنار یکدیگر مورد استفاده قرار بگیرند می‌‌توانند نتایج عالی به وجود بیاورند و صورت بیمار را جوان تر نمایند. تعداد زیادی از بیماران ترجیح می‌دهند که از تتو برای بهبود شکل ابروهای خود استفاده کنند و سپس برای لیفت آن به سراغ بوتاکس بروند. این ترکیب علاوه بر زیبایی صورت به اصلاح و تقارن آن نیز کمک می‌‌کند و ظاهری جوان و جذاب را به وجود خواهد آورد. به این ترتیب دیگر بیمار نیازی به استفاده از روش‌های روزانه برای شکل دهی به ابروی خود نخواهد داشت.

پس از لیفت ابرو با بوتاکس چه اتفاقی رخ می‌دهد؟


لیفت ابرو با بوتاکس یک روش ساده است که معمولاً انجام آن فقط چند دقیقه طول می‌کشد. پزشک برای تزریق بوتاکس از سوزن بسیار کوچک استفاده می‌‌کند و تزریق بوتاکس با کمترین درد همراه می‌باشد. معمولاً حدود ۷ تا ۱۰ روز طول می‌‌کشد تا شما نتایج نهایی حاصل از درمان را مشاهده کنید. از زمانی که نتایج حاصل از درمان به وجود می‌‌آیند معمولاً حدود ۳ تا ۴ ماه طول می‌کشد تا اثر بوتاکس از بین برود که شما در این شرایط می‌‌توانید برای تزریق مجدد بوتاکس به پزشک خود مراجعه کنید. یکی از دلایل محبوبیت بوتاکس ابرو این است که دوران بهبود پس از آن بسیار کوتاه است و بیمار می‌تواند فوراً به انجام فعالیت‌های روزمره خود بپردازد. با این حال پزشک از بیمار خود می‌خواهد که حداقل به مدت ۴ ساعت پس از تزریق بوتاکس از انجام فعالیت سنگین خودداری کند.

نتایج حاصل از تزریق بوتاکس به چه صورت است؟


نتایج حاصل از تزریق بوتاکس

طبق نتایج به دست آمده اکثر بیماران پس از لیفت ابرو با بوتاکس از ظاهر ابروهای خود رضایت کامل دارند و پس از چند روز شاهد نتایج نهایی هستند و شکل ابروی آنها تغییر می‌کند. شما می‌توانید برای حفظ نتایج به دست آمده، قبل از آن که اثر بوتاکس از بین برود به پزشک مراجعه کنید. پزشک زمان لازم برای مراجعه مجدد و تزریق بوتاکس را مشخص خواهد کرد. اگرچه تزریق بوتاکس یک روش درمانی دائمی نیست استفاده از آن در کنار سایر روش‌های مخصوص جوان سازی صورت به شما برای کسب نتایج دلخواه کمک خواهد کرد. شما می‌توانید با پزشک خود در خصوص نتایج حاصل از درمان صحبت کنید تا پزشک به همه سوالات احتمالی شما پاسخ بدهد و شما دید بهتری در ارتباط با تزریق بوتاکس داشته باشید.

مقالات مرتبط

سوختگی: انواع، علائم و درمان آن

سوختگی نوعی زخم دردناک ناشی از آسیب حرارتی، الکتریکی، شیمیایی یا الکترومغناطیسی است. استعمال دخانیات و آتش علت اصلی آسیب…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست