بوتاکس کنیتوکس: هزینه تزریق بوتاکس کنیتوکس برای رفع چروک

تولیدکنندگان و انواع مختلف محصولات تزریقی بوتاکس وجود دارد که همگی کاربرد یکسانی دارند. کنیتوکس برند تجاری محصولات بوتاکس است که برای از بین بردن خطوط و چین وچروک های ریزی که بر اثر حرکت عضلات بوجود آمده‌اند بکار برده می‌شود. بیماران متفاوتند و نتایج بوتاکس بدلیل فاکتور‌های متعددی متفاوت خواهد بود. دستیابی به هدف پروسه‌ای سه ماهه است، اگر‌چه این بعد زمانی تحت تاثیر عوامل زیادی تغییر می‌کند. برخی از فاکتورهایی که بر عملکرد بوتاکس تاثیر می‌گذارند عبارتند از سطح فعالیت متابولیسم و سابقه استفاده از تعدیل کننده عصبی.

عملکرد کنیتوکس چگونه است؟


عملکرد بوتاکس کانیتوکس چگونه است

بوتاکس کنیتوکس تزریقی، پروتئین خالص غیر‌حیوانی است که از باکتریوم کلستریدیوم بوتولینوم ساخته می‌شود. هنگامیکه این بوتاکس با مهارت به عضلات مشخص شده صورت و گردن تزریق شود باعث شل شدن موقتی عضلات شده که منجر به کاهش یا صاف شدن خطوط حرکتی نا‌مطلوب و به حداقل رساندن هرگونه ظاهر افسرده و افتادگی عضلات صورت می‌شود. عضلات صورت که باعث ایجاد افتادگی می‌شوند، بر روی موقعیت عمودی بافت نرم ابرو، گونه و خط گونه تاثیر منفی می‌گذارند.

متقاضیان بوتاکس کنیتوکس


متقاضیان بوتاکس کانیتوکس

تقریبا همه افراد دارای عضلات متحرک که باعث ایجاد خطوط نا‌مطلوب، چین و چروک و یا باعث افتادگی ناحیه‌ خاصی از صورت می‌شود، را می‌توان از طریق بوتاکس تزریقی درمان کرد. این نواحی شامل خطوط اطراف لب، گونه‌ها، خطوط گونه و حتی خطوط روی قفسه سینه هستند.

متداولترین نواحی بدن برای انجام درمان بوتاکس کنیتوکس (و سایر بوتاکس‌هایی که توسط سازمان بهداشت کانادا تائید شده‌اند) عبارتند از منطقه گلابلا پیشانی، خطوط پنجه کلاغی کنار چشم و خطوط نگرانی که بصورت افقی در سراسر پیشانی وجود دارند.

احتمالا مهمترین نکته اینست که بوتاکس کنیتوکس تزریقی برای کسانی که انتظارات غیر عملی دارند توصیه نمی‌شود. ضروری است که متقاضیان بدانند بوتاکس تزریقی برای از بین بردن تمام خطوط حرکتی نیست بلکه خطوط خاصی را بطور قابل ملاحظه ای صاف می‌کند. این روش معمولا ۸۰ درصد رضایت بخش بوده و خطوط حرکتی را هم صاف می‌کند.

بوتاکس تزریقی در بافت نرم عضلات صورت در افرادی که افسردگی شدید ندارند و یا فعالیت‌هایی که منجر به افتادگی عضلات صورت می شود را انجام نمی‌دهند، لیفت قابل توجهی بوجود نمی‌آورد. اما متقاضیانی که افسردگی‌های شدید دارند معمولا تاثیرات لیفت و بالا رفتن ابرو، گونه و گردن را مشاهده می‌کنند.

مزایای کنیتوکس تزریقی 


درمان پوست 

پوست به مرور زمان بدلیل فرسودگی و سائیدگی بیش ازحد ناشی از حرکت عضلات صورت، قادر به ترمیم خود نیست. با استفاده از بوتاکس کنیتوکس تزریقی، به پوست خود شانس درمان و ترمیم را خواهید داد. در طی ۳ الی ۶ ماه که بوتاکس تزریقی در سیستم بدن شما جریان داشته باشد، پوست بدون هیچگونه فشاری از جانب عضلات زیرین فرصت بهبودی پیدا می‌کند.

نیازی به وقفه و زمان استراحت نیست 

نه تنها استفاده از آرایش بلافاصله بعد از تزریق مانعی ندارد، بلکه این روش درمانی غیر جراحی و ضد چروک است که حتی نیازی به استراحت هم ندارد. اکثر بیماران درمان مناسب با فعالیت‌های روزمره خود را انتخاب می‌کنند.

تزریق پیشگیرانه 

تزریق بوتاکس کنیتوکس پیشگیرانه در افراد ۲۰ الی ۳۰ ساله برای مقابله با افزایش چین و چروک و خطوط ریز و یا برای به حداقل رساندن خطوط ریز و چین و چروک در مراحل اولیه شکل گیری آنها، انجام می‌شود. بسیاری از پزشکان این روش را به عنوان درمانی پیشگیرانه برای از بین بردن علائم قابل مشاهده پیری توصیه می‌کنند.

چگونه برای تزریق بوتاکس کنیتوکس آماده شویم؟ 


یک هفته قبل از تزریق کنیتوکس، مصرف داروهای ضد التهاب، جینکو‌بیلوبا، جینسینگ، روغن کتان، روغن کبد ماهی کاد، روغن ماهی، ویتامین A، ویتامین E و سایر اسید‌های چرب ضروری را متوقف کنید زیرا این موارد باعث افزایش خطر خون مردگی و کبودی می‌شوند.

معمولا چند واحد بوتاکس کنیتوکس برای تزریق لازم است؟ 


معمولا چند واحد بوتاکس کانیتوکس برای تزریق لازم است

 • گلابلا ۱۲ الی ۲۰ واحد
 • پیشانی ۶ الی ۱۶ واحد
 • خطوط پنجه کلاغی ۸ الی ۲۴ واحد
 • هایپرهیدروزیس ۶۰ الی ۸۰ واحد
 • عضله ماستر (لاغری فک) ۳۰ واحد
 • خطوط بانی ۴ الی ۶ واحد
 • خطوط عمودی گردن ۱۰ واحد
 • خطوط اطراف لب ۴ الی ۸ واحد
 • لیفت نفرتیتی ۶ واحد

عوارض ناشی از تزریق بوتاکس کنیتوکس 


در این نوع درمان بیمار با درد کمی مواجه می‌شود و در اکثر موارد کبودی ناشی از تزریق کنیتوکس بسیار کم است یا اصلا کبودی مشاهده نمی‌شود. بلافاصله پس از تزریق می‌توانید آرایش کنید و به فعالیت‌های معمول خود بپردازید و پس از گذشت ۳ ساعت از زمان تزریق می‌توانید فعالیت‌ها یا ورزش‌های سنگین انجام دهید. همه اقدامات پزشکی با عوارضی همراه هستند و تا حدی بیمار را با خطر مواجه می‌کنند، اما این عوارض در کار افراد با تجربه به ندرت اتفاق می‌افتند.

بهبودی و جدول زمانی


تزریق بوتاکس کنیتوکس مانع آزاد سازی ماده شیمیایی استیل کولین (که برای درمان عضلات مشخصی که تزریق برروی آنها انجام شده بکار می‌رود) از انتهای عصب حرکتی می‌شود. وجود استیل کولین برای انقباض عضلات در زمانیکه بطور آگاهانه یا ناآگاهانه قصد فعال کردن عضله‌ای را داشته باشید، ضروری است. اتصال به گیرنده‌های هدف قرار گرفته روی عضله ۳ ساعت طول می‌کشد و پس از گذشت ۳ روز می‌توان ضعیف شدن ماهیچه‌ها را بطور بارز مشاهده کرد.

تاثیرات کامل تزریق پس از ۲ هفته اتفاق می‌افتد، و اکثر بیماران پس از ۱ هفته از تزریق بوتاکس شاهد صاف شدن بسیار چشمگیر خطوط  و چین وچروک‌های نا‌مطلوب و لیفت قابل توجهی در بافت نرم زیرین خواهند بود.

خطرات 


تزریق بوتاکس کنیتوکس، مانند همه روش‌های دیگر با خطر ابتلا به عوارض احتمالی همراه است. در این نوع تزریق احتمال خطر ابتلا به عارضه جدی خیلی کم است. خطرات جدی و نادر ناشی از تزریق بوتاکس گزارش شده‌اند که بیشتر آنها مانند ابروهای نا‌متقارن قابل تعدیل و رفع هستند:

 • درد، تورم و یا کبودی در محل تزریق
 • سر درد یا علائم مشابه سرما‌خوردگی
 • افتادگی پلک یا ابرو‌های نا‌متقارن
 • خط لبخند کج و یا تراوش آب از دهان
 • خشکی چشم و یا ریزش بیش از حد اشک

بهترین روشهای مکمل برای تزریق بوتاکس کنیتوکس


تزریق بوتاکس اغلب به همراه تزریق فیلر درمال (غشایی) بافت نرم انجام می‌شود. دستگاه‌های مبتنی بر انرژی مانند فتو‌فیشیال، فرکشنال RF/ فرکانس رادیویی (Fractora, Morpheus8)  یا لیزر ریفیسی برای جوانسازی پوست (لیزر فراکسل و Co2) و تکنولوژی‌های لیفت RF از طریق حرارات زیاد (ترماژ، فورما) و یا اولترا را می توان با تزریق بوتاکس کنیتوکس بکار برد، اما بهتر است این روش‌ها قبل و یا یک هفته بعد از تزریق بوتاکس انجام شود در اینصورت بوتاکس و  درمال فیلر بطور مستقیم در برابر حرارت قرار نمی‌گیرند. پزشک بهترین برنامه ترکیبی را برای رفع مشکلات بیمار توصیه می‌کند.

سوالات متداول 


هزینه تزریق بوتاکس کنیتوکس چقدر است؟ 

هزینه بوتاکس کنیتوکس بطور کلی به میزان واحد استفاده شده و تعداد نواحی انتخاب شده برای درمان بستگی دارد.

تزریق بوتاکس کنیتوکس چقدر طول میکشد؟ 

عموما درمان‌ تزریقی حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد.

میزان درد ناشی از درمان تزریقی کنیتوکس چه مقدار است؟ 

هیچگونه دردی پس از انجام درمان از طریق روش تزریق بوتاکس کنیتوکس وجود ندارد. اکثر بیماران بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس به فعالیت‌های روزمره خود بر‌می‌گردند. می‌توان از کرم بی حسی موضعی یا از روش‌های دیگری مانند یخ و خنک کننده‌های موضعی برای کاهش درد جزئی ناشی از تزریق استفاده کرد.

ماندگاری بوتاکس کنیتوکس تزریقی چه مدت است؟ 

ماندگاری بوتاکس کانیتوکس

از آنجای یکه تزریق بوتاکس درمان دائمی نیست، بنابراین تکرار درمان‌های تزریقی بوتاکس کنیتوکس برای دستیابی به موفقیت‌های طولانی مدت ضروری است. بطور کلی صافی و کاهش چشمگیر چین و چروک‌ها، ۳ الی ۴ ماه دوام می‌آورد و مزایای این تزریق در ماه‌‌های چهارم و پنجم از بین می‌رود. بیماران معمولا در ماه چهارم الی ششم و یا ۲ الی ۳ بار در سال برای تکرار درمان و تزریق مراجعه خواهند کرد. تزریق‌هایی با غلظت کمتر ماندگاری کمتری خواهند داشت. بعضی نواحی مانند خطوط اطراف لب فوقانی نیاز به تزریق بوتاکس کمتر اما بطور مکرر دارند به این معنا که هر ۲ الی ۳ ماه تزریق باید تکرار شود.

آیا برای شروع درمانهای تزریقی باید بیش از ۴۰ سال سن داشت؟

سن عامل تعیین کننده استفاده از درمان‌های تزریقی نیست. خطوط متفاوتی در صورت همه انسان‌ها در هر سنی بوجود می‌آید که این خطوط تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی مانند تغییرات سلولی در طی زمان، کاهش کلاژن، عوامل ژنتیکی و یا آسیب ناشی از رادیکال‌های آزاد خورشید و محیط بروز پیدا می‌کنند.

آیا تزریق بوتاکس کنیتوکس فقط مختص خانمها است؟ 

خیر، بسیاری از مردان تزریق بوتاکس کنیتوکس را در برنامه همیشگی مراقبت از خود برای مراقبت از ظاهرشان قرار می‌دهند. تعداد مردانی که روش‌های درمانی مانند بوتاکس را انتخاب می‌کنند به سرعت افزایش یافته است و آمار سه سال گذشته نشان می‌دهد که مردان بیشتر از یک میلیون درمان بوتولینیوم توکسین دریافت کرده‌اند.

تزریق بوتاکس چگونه به بهبود نواحی اطراف لب کمک میکند؟

تزریقات بوتاکس در اطراف لب برای به حداقل رساندن چین وچروک‌های اطراف لب بالا و پایین، لیفت گوشه‌های دهان، رفع خطوط ماریونت، اصلاح لبخند لثه‌ای و یا برجسته کردن لب بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چه کسانی نباید از تزریق کنیتوکس استفاده کنند؟

 • خانم‌هایی که در دوران بارداری یا شیر‌دهی هستند
 • افرادی که عفونت‌های پوستی دارند
 • افرادی که نسبت به مواد تشکیل دهنده بوتاکس واکنش‌های آلرژیک یا ناسازگار دارند

اگر تزریق را متوقف کنیم چه اتفاقی رخ میدهد، آیا چین و چروکها بدتر میشوند؟

خیر، در زمانیکه بوتاکس کنیتوکس تزریق شده بیمار قادر به انقباض عضلات صورت نخواهد بود، بنابراین پس از اینکه خاصیت بوتاکس از بین برود برخی از مزایای بوتاکس و صاف شدگی خطوط باقی می‌ماند. از این رو بوتاکس را می‌توان یک عامل پیشگیری  نیز به حساب آورد.

مقالات مرتبط

سوختگی: انواع، علائم و درمان آن

سوختگی نوعی زخم دردناک ناشی از آسیب حرارتی، الکتریکی، شیمیایی یا الکترومغناطیسی است. استعمال دخانیات و آتش علت اصلی آسیب…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست