برجستگی گونه با ژل: مزایا و نحوه گونه گذاری با تزریق فیلر

ناحیه صورت اولین جایی است که به دلیل کاهش طبیعی کلاژن و الاستین در پوست علائم پیری را نشان می‌دهد. این امر باعث افتادگی پوست شده و در نتیجه منجر به ایجاد خطوط باریک و چین و چروک‌هایی در صورت می‌شود. به بیمارانی که آماده هستند تا بدون انجام جراحی پلاستیک، با علائم پیری‌شان مقابله کنند توصیه می‌شود که از پزشکان در مورد فیلرهای پوستی با همان ژل (لینک به مقاله تزریق ژل) سؤال کنند. از فیلرهای گونه برای حجم دادن یا لیفت گونه استفاده می‌شود. برجسته‌سازی گونه یا گونه گذاری شامل تزریق ژل به گونه‌ها برای زیباسازی مشخصه‌های صورت می‌باشد و می‌تواند در زنان جوان یا خانم‌های مسن‌تر انجام شود ، ضمن اینکه یک عمل لیفت گونه با تزریق ژل، به بازگرداندن حجم کم و از دست رفته در میانه‌ی صورت در مشتریانی مسن‌تر کمک می‌کند. تزریق ژل گونه اغلب با سایر روش‌های کانتورینگ صورت ترکیب می‌شود.

فیلر پوستی یا ژل چیست؟


پزشکان فیلر پوستی یا ژل را به عنوان مواد تزریقی زیبایی توصیف می‌کنند که می‌توانند به طور مستقیم در چین و چروک و لایه‌های پوست صورت به منظور افزایش حجم و کاهش ظاهر خطوط استفاده می‌شوند. در عوض بیمار جوان‌تر به نظر خواهد رسید. ژل‌ها معمولاً با استفاده از اسید هیالورونیک تهیه می‌شوند که به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود. اسید هیالورونیک آب را جذب می‌کند ، که در جایی که تزریق شده است، حجم اضافه می‌کند.

مزایا و فواید تزریق ژل چیست؟


در حالی که برخی از بیماران ممکن است درمان‌های تهاجمی‌تری برای رفع پیری پوست صورت خود، از جمله جراحی لیفت صورت در نظر بگیرند، استفاده از فیلرهای پوستی یا ژل برای پوست‌هایی که دچار علائم خفیف تا متوسط پیری شده‌اند، از مزایای متعددی برخوردار است. مزایا و فواید تزریق ژل شامل موارد زیر می‌باشد:

  • درمانی راحت و بدون درد – به بیماران بی‌حسی موضعی داده می‌شود تا ناحیه درمان را بی‌حس کند. این امر باعث می‌شود که بیماران در حین انجام تزریق، راحت و بدون درد باشند.
  • بدون نیاز به زمان ریکاوری – در روش تزریق ژل؛ بیمار نیاز به ندارد که یک دوره‌ی نقاهت و بهبودی را بگذراند. در حقیقت، بسیاری از بیماران تزریق خود را در طول زمان فراغتشان از کار انجام می‌دهند و بلافاصله پس از انجام درمان، به کار بازمی‌گردند!
  • احتمال بروز عوارض جانبی کاهش می‌یابد – بیشتر فیلرهای پوستی منجر به بروز عوارض جانبی نمی‌شوند، اگرچه بیشتر بیماران ممکن است برای چند روز پس از تزریق ، سوزش و دردی در ناحیه درمان را تجربه کنند.
  • مقرون به صرفه بودن – تزریق ژل یک روش جایگزین ایمن، غیر تهاجمی و مقرون به صرفه به جای روش‌های سنتی لیفت صورت است که توسط جراحان پلاستیک ارائه می‌شود.

چه کسانی برای انجام تزریق ژل گونه مناسب هستند؟


چه کسانی برای انجام تزریق ژل گونه مناسب هستند؟

گونه گذاری با تزریق ژل برای خانم‌ها و آقایانی مناسب است که گونه‌های برجسته‌تری می‌خواهند.

گونه گذاری با تزریق ژل برای افراد مسن‌تر 

  بیشتر موارد گونه گذاری گونه‌ها و برجسته سازی آن‌ها برای جوان‌سازی چهره و داشتن ظاهری جوان‌تر و پر کردن حجمی می‌باشد که به مرور زمان از بین رفته است.

تزریق ژل به گونه برای بازگرداندن حجم از دست رفته بعد از کاهش وزن

  بعضی از افراد بعد از کاهش وزن متوجه می‌شوند که حجم و پری صورتشان از بین رفته است. بازیابی این حجم با استفاده از این روش غیر جراحی برای گونه گذاری می‌تواند به تعادل ظاهر شما کمک کند.

گونه گذاری با تزریق ژل برای افراد مسن‌تر

  برای افراد جوان ، برجسته سازی گونه ها برای ایجاد گونه‌هایی خوش فرمتر و زیباتر انجام می‌گیرد. موازی گردن خط گونه با خط فک شما ، قوس زیبایی را ایجاد می‌کند. اگر چهره شما به طور طبیعی از برجستگی‌ها و خطوط مرزی کمتری برخوردار است، پروتز گونه‌ها به روش غیر جراحی یا همان تزریق ژل گونه می‌تواند به شما در رسیدن به ظاهری زیبا و جذاب کمک کند.

دیگر روش‌های برجسته کردن گونه


روش‌های برجسته کردن گونه

وقتی جوان هستیم، طبیعتاً گونه‌های ما پری و حجم بیشتری دارند. با گذشت زمان این حجم در زنان و مردان کاهش می‌یابد و می‌تواند ما را دچار صورتی افتاده و به نظر خسته کند حتی در شرایطی که واقعاً خسته نیستیم. آن طور که به نظر می‌رسد لیفت گونه، قسمت برجستگی گونه را به موقعیتی برمی‌گرداند که ظاهری جوان‌تر را برای گونه‌ها ایجاد می‌کند. تکنیک‌های لیفت گونه شامل لیفت میانه‌ی صورت با نخ ، تزریق ژل به گونه، جراحی لیفت صورت یا کاشت پروتزهای گونه به روش جراحی می‌باشد. عبارات لیفت گونه یا گونه گذاری، برای طیفی از گزینه‌های درمانی ، هم به صورت جراحی و هم غیر جراحی به کار می‌رود. برای هر شیوه‌ی درمان، مزایا و معایبی وجود دارد و انتخاب شما به چندین عامل بستگی دارد، از جمله:

  • چقدر می‌خواهید نتیجه‌ی کار طبیعی به نظر برسد
  • درجه‌ی برجستگی و بهبودی که می‌خواهید
  • چه مدت را برای دوره‌ی نقاهت تجربه خواهید کرد.

لیفت گونه با نخ 

روش‌های لیفت صورت با نخ به سرعت در حال رشد هستند زیرا شما می‌توانید بدون متحمل شدن دوره‌ی نقاهت که مجبورید بعد از عمل جراحی بگذرانید، عمل لیفت و جوان سازی چشمگیرتری را داشته باشید. چندین روش لیفت با نخ Aptos اجازه می‌دهد تا حجم صورت لیفت شود. نخ‌ها قابل جذب هستند و به افزایش حجم گونه کمک می‌کنند تا فرد ظاهر جوان‌تری را به دست آورد. نخ‌های Aptos متنوع هستند و می‌توانند به طیف گسترده‌ای از موارد جوان‌سازی و لیفت صورت کمک کنند.

برای رسیدن به نتایج مطلوب‌تر، اغلب از تزریق ژل به گونه‌ها همراه با لیفت نخ استفاده می‌شود. هزینه و نقاهت بعد از این عمل به طور قابل توجهی کمتر از جراحی لیفت صورت است.

روش جراحی لیفت و برجسته سازی گونه 

جراحی می‌تواند چشمگیرترین لیفت گونه را برای علائم پیشرفته‌ی پیری حاصل کند. برای دستیابی به نتیجه طبیعی، همچنان به بازیابی حجم از دست رفته در قالب تزریق چربی یا ژل گونه احتیاج دارید، زیرا یک عمل جراحی لیفت گونه باعث بازگرداندن حجم نمی‌شود (فقط پوست آن را بالا میکشد). با انجام عمل جراحی ، باید به فکر خطرات و دوره‌ی نقاهت مرتبط با جراحی نیز باشید.

چه روش‌های درمانی با تزریق ژل گونه می‌تواند همراه باشد؟


ترکیب درمان‌های مختلف برای کانتورینگ و زاویه سازی صورت کاری متداول است. این ترکیب بسته به آنچه می‌خواهید به دست آورید متفاوت است. در خانم‌های جوان‌تر، تزریق ژل به گونه‌ها معمولاً با تزریق ژل لب (لینک به مقاله تزریق ژل لب) یا تزریق ژل به خط فک ترکیب می‌شوند. با این حال ، اگر می‌خواهید فرم صورتی بیضی تر داشته باشید ، تزریق ژل به گونه‌ها با تزریق‌هایی برای لاغری صورت ترکیب می‌شوند.

توصیه‌های پس از تزریق ژل به گونه


توصیه‌های پس از تزریق ژل به گونه

درست پس از تزریق ژل ممکن است کمی قرمزی، تورم، کمی حساسیت و خارش در محل تحت درمان وجود داشته باشد. این یک اثر طبیعی از تزریق است. این اثر موقتی است و به طور معمول طی یک یا دو روز از بین می‌رود. هنگام تزریق ژل به لب‌ها، تورم اولیه ممکن است بیشتر طول بکشد. برخی از بیماران تا یک هفته ممکن است تورم را تجربه کنند و لب‌ها در این مدت ناهموار به نظر می‌رسند. ظاهر لب‌ها درست بعد از تزریق ژل، نتیجه نهایی نخواهد بود. حداقل 6 ساعت از لمس کردن مناطق تزریق شده خودداری کنید. بعد از گذشت شش ساعت ، نواحی را می‌توان به آرامی با صابون و آب شست و می‌توانید از مواد آرایشی سبک روی آن نواحی استفاده کنید. اگر منطقه تزریق شده کمی درد و سوزش دارد ، می‌توانید مقداری یخ را در محل درمان قرار دهید.

بلافاصله پس از درمان، ورزش شدید انجام ندهید. در صورت امکان از قرار گرفتن در معرض آفتاب پرهیز کنید زیرا قرار گرفتن در معرض آفتاب باعث کاهش دوام و ماندگاری محصول می‌شود. حداقل به مدت دو هفته بعد از درمان، وارد سونا یا محیط‌هایی با گرمای شدید نشوید. در صورت مشاهده‌ی ناهمواری و برآمدگی، محل درمان را ماساژ دهید.

از هیچ کرم حاوی اسیدهای آلفا هیدروکسی استفاده نکنید. از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید و همیشه از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید. در صورت تزریق ژل به لب نیز، بیمارانی که در گذشته دچار تب‌خال شده‌اند باید توجه داشته باشند که همیشه این خطر وجود دارد که تزریق هر محصولی در اطراف لب‌ها ممکن است باعث شود تا تب‌خال دوباره عود کند. بیمارانی که آسپیرین ، داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی (مانند ایبوپروفن ، ناپروکسن ، دیکلوفناک و غیره) ، مقادیر زیادی ویتامین C ، داروهای ضد انعقاد یا سایر داروهای مشابه مصرف می‌کنند، باید بدانند که این می‌تواند خونریزی و کبودی در محل‌های تزریق را افزایش دهد.

سؤالات متداول تزریق ژل گونه


چه موقع می‌توانم بعد از تزریق ژل گونه نتایج را ببینم؟

مانند همه موارد تزریق ژل، تأثیر قابل توجهی  را فوراً مشاهده خواهید کرد. نتایج کامل تزریق ژل به گونه، طی دو تا چهار هفته قابل مشاهده خواهند بود.

ژل تزریق شده به گونه‌ها تا چه مدت دوام خواهد داشت؟

پزشکان انتظار دارند که در 12 ماه پس از اولین تزریق ژل به گونه‌ها، یک بار دیگر تزریق ژل نیاز دارید. (این معمولاً نصف حجم اولین تزریق ژل به گونه است). هر چند این کار به نظر خود فرد بستگی دارد، و تا زمانی که پزشک عمل را روی شما انجام نداده است نمی‌تواند مشخص کند که نتیجه این تزریق تا چقدر ماندگار خواهد بود. نوع ژل تزریق شده به گونه نیز تأثیراتی بر ماندگاری نتایج درمان دارد. برخی از ژل های گونه هزینه کمتری دارند ، اما ممکن است دوام و ماندگاری پایین‌تری داشته باشند.

هر جلسه‌ی تزریق ژل به گونه چه مدت طول می‌کشد؟

این روش حدود 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد.

دوره‌ی نقاهت بعد از برجسته سازی گونه با تزریق ژل چگونه است؟ 

تورم حداقل بوده و کبودی بعد از تزریق ژل به گونه‌ها نادر است. با این حال، باید در همه‌ی عمل‌های تزریق ژل انتظار این را داشته باشید که امکان بروز هر دوی این موارد وجود دارد. زمان بندی درمان خود را به صورتی تعیین کنید که در طی دو هفته‌ی دیگر هیچ رویداد مهمی نداشته باشید. بیشتر خانم‌ها هنگام ترک مطب، احساس راحتی می‌کنند و به زندگی عادی خود برمی‌گردند.

آیا تزریق ژل به گونه‌ها درد دارد؟

دردی جزئی در حین انجام تزریق وجود دارد. کانول هایی که برای تزریق پرکننده گونه‌ها استفاده می‌شوند. بعد از اینکه ماده‌ی بی‌حسی موضعی برای بی‌حس کردن ناحیه مورد نظر استعمال شد، کانول (سوزن مخصوص) به جائی که به حجیم سازی نیاز دارد وارد می‌شود. فیلر پوستی یا همان ژلی که برای برجسته سازی گونه استفاده می‌شود حاوی بی‌حسی موضعی است، به همین دلیل هنگامی که تزریق می‌شود، هیچ دردی ایجاد نمی‌کند.

اثرات جانبی برجسته سازی گونه با تزریق ژل چیست؟ 

مانند تمام روش‌های تزریق ژل، عوارض جانبی نیز وجود دارد. موارد شایع در عمل برجسته سازی گونه‌ها یا تزریق ژل شامل تورم، کبودی و ناراحتی بعد از آن است.

خطر بروز عفونت اندک اما ممکن است. پزشکان از شما می‌خواهند که بعد از تزریق به صورت خود دست نزنید، از استعمال مواد آرایشی و مراقبتی پوست خودداری کنید.

برخی از عوارض جانبی جدی‌تر وجود دارد، و پزشک در هنگام جلسه‌ی مشاوره این موارد را برای شما مرور خواهد کرد ، بنابراین می‌توانید با رضایت آگاهانه اقدام به این کار کنید.

مقالات مرتبط

سوختگی: انواع، علائم و درمان آن

سوختگی نوعی زخم دردناک ناشی از آسیب حرارتی، الکتریکی، شیمیایی یا الکترومغناطیسی است. استعمال دخانیات و آتش علت اصلی آسیب…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست